Růže v ČR, jejich popis a fotografie

ÚvodZkratkyVyhledáváníVysvětlivky HodnoceníNejsou růžemi Kontakt
Hledání dle zač. jména:
DiskuzeZákladní přehled Tabulka

Stanwell Perpetual

OdrůdaStanwell Perpetual
ŠlechtitelLee
StátVelká Británie
Rok šlechtění1838
Skupinasadová růže?
Barvabílá světle růžová - květ anglického typu
Poznámkačasně kvetoucí
nápadně intenzivně vonící
Komentář-
PůvodHybrid Rosa pimpinellifolia
Výška rostliny150 cm
Průměr květu8 cm
Odborná klasifikace2
Počet fotografii8
Stanwell Perpetual

Stanwell Perpetual
Sobotka?
21. 9. 2007 14:50

Stanwell Perpetual
Sobotka?
16. 9. 2010 13:5

Stanwell Perpetual
Častolovice?
26. 6. 2010 15:26

Zobrazeno: 1592
Celkové hodnoceni: 1,43
Hodnoceno: 14x
Hlasujte jako ve škole:

Ptejte se na růži Stanwell Perpetual

Autor:
E-mail*:
Zobrazit e-mail v diskuzi:
LXV arabskou číslicí**:
Předmět:
Text příspěvku:

* Nepovinné, při vyplnění bude na tento mail zaslána odpověď.
** Anti-spamový filtr. Římské číslice na Wikipedii.

Anna S. 21.8.2015 09:50

RuĹža pred juĹžnĂş stenu (otázka na Stanwell Perpetual)

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či môžem posadiť túto ružu pred stenu domu, ktorá je orientovaná na južnú stranu. Svieti tam slnko celý deň. Samozrejme, závlahu by som jej zabezpečila, ale neviem, či to bude stačiť.
Ďakuje m za odpoveď
Anka

Jiří Žlebčík 23.8.2015 06:30

Re: RuĹža pred juĹžnĂş stenu

Růže Stanwell Perpetual vyniká velkou odolnosti ve všech směrech. Při pozorné péči tedy myslím, že vydrží a naroste. Květy slunce také nepálí.

jitka 3.3.2015 01:05

Růže na Vysočinu

Prosím,poraťe mi : 1.pro zahradu na Vysočině, cca 650m n.m. potřebovala bych popínavé růže a růže kolem trávníku , radši plnokvěté, opakovaně kvetoucí a kdyby i voněly... Mohly by tyto podmínky zvládnout třeba anglické růže ? 2.už asi 40 let pěstuje maminka v zahradě žluté růže, keř bez opory tak do 15Ocm, s oporou i víc, slabě voní, plnokvětá, bohatě kvete, na jednom stonku tak 3-7 květů, co by tomohlo být za odrůdu ? 3. ještě starší růže , kterou pěstovala už babička - hodně odolný keř tak do 2m. bez opory převislý, s oporou se dostane na 3m, i víc, bohatě kvete , voní, květy jsou drobnější, plnokvěté červené až tmavěčervené, spíš do růžova než do oranžova, tak do 7 cm, četné, na stonku jich je i 8 nebo 9, dřív bývala hlavně na venkovských zahradách hodně časo k vidění - mohla by to být F.J.Grootendorst? 4 . Tetička Karla kdysi dostala od strýce keře růží, velmi noblesních a elegantních byly růžové, velkokvěté, někdy byl květ solitární, častěji jich bylo na jednom dlouhém silném stonku 3-5, rozvité květy o průměru 10 cm i víc, voněla velmi slabě, dorůstala tak do 1,5-m, i víc a jmenovala se prý taky Karla (nebo Carla), pídím se po ní už léta, ale o růži toho jměna není nikde ani zmínka... 5.poslední dotaz na moji jmenovkyni - Jitka - nenašla jsem, jak je odolná a jestli by byla vhodná na Vysočinu, a jestli voní - ale je krásná... Děkuji za odpovědi na moje dotazy JM

Jiří Žlebčík 3.3.2015 07:18

Re: Růže na Vysočinu

1. Najít růže s opakováním květu pro uvedenou nadmořskou výšku je obtížné. Opakování květu vede k neukončování podzimního růstu, což se projevuje nevyzráváním výhonů a pak jejich vymrzáním. Z pnoucích mám dobré zkušenosti i v těchto podmínkách s Dortmund a New Dawn. Kritickou zimu před dvěma roky nejlépe přestály ze záhonových růží polyantky Čs. Červený Kříž, Roztomilá, Maryša. Vydržely mnohé sadové růže, ale v naprosté většině ty jednou kvetoucí, z remontujících lze doporučit Stanwell Perpetual. Nezničitelné jsou rugosa hybridy, které také kvetení opakují. Anglické růže bych nedoporučoval.
2. Mohlo by jít o růži Landora; případně Lichtkönigin Lucia.
3. Popis odrůdě F. J. Grootendorst docela odpovídá.
4. Pravděpodobně je to růže Carina.
5. Odrůda Jitka je jistě velmi krásná, ale spíše méně vitální, v drsných podmínkách by asi neobstála. Vůně je nevýrazná.

NAVRCHOLU.cz