Růže v ČR, jejich popis a fotografie

ÚvodZkratkyVyhledáváníVysvětlivky HodnoceníNejsou růžemi Kontakt
Hledání dle zač. jména:
DiskuzeZákladní přehled Tabulka

Rosarium Uetersen

OdrůdaRosarium Uetersen
SynonymaKORtersen
ŠlechtitelKordes
StátNěmecko
Rok šlechtění1977
Skupinapnoucí růže, sadová růže?
Barvarůžová červená
Poznámka-
Komentář-
Výška rostliny300 cm
Průměr květu9 cm
Počet fotografii10
Rosarium Uetersen

Rosarium Uetersen
Olomouc?
23. 6. 2004 14:41

Rosarium Uetersen
Olomouc?
11. 9. 2007 12:23

Rosarium Uetersen
Sobotka?
5. 6. 2009 10:32

Rosarium Uetersen
Sobotka?
5. 6. 2009 10:32

Rosarium Uetersen
Kunratice?
6. 9. 2010 9:50

Rosarium Uetersen
Sobotka?
17. 6. 2010 11:23

Rosarium Uetersen
Sobotka?
17. 6. 2010 11:23

Rosarium Uetersen
Průhonice, Dendrologie?
28. 6. 2010 10:34

Zobrazeno: 6245
Celkové hodnoceni: 1,78
Hodnoceno: 77x
Hlasujte jako ve škole:

Ptejte se na růži Rosarium Uetersen

Autor:
E-mail*:
Zobrazit e-mail v diskuzi:
XCV arabskou číslicí**:
Předmět:
Text příspěvku:

* Nepovinné, při vyplnění bude na tento mail zaslána odpověď.
** Anti-spamový filtr. Římské číslice na Wikipedii.

milovnice růŞí 10.6.2011 19:02

chvĂĄla rĹŻĹže Rosarium Uetersen

Tuto růži zbožňuji,každý rok dvakrát mohutně kvete a obdivuje ji každý kolemjdoucí.Vypěst ovala jsem si ji sama z pouhého proutku a je nádherná vyrostla do výšky dva metra a do šíře tři metry.Všem ji doporučuji je nenáročná.Teď mám pouze problém jak ji podepřít poněvadž roste rychle a konce jejích větví jsou pružné a prohýbají se pod trsy květů.Může mi někdo poradit kdo by vyrobil ůčelnou a vkusnou podpěru? Děkuji Vladimíra

Jiří Žlebčík 10.6.2011 22:23

Re: chvĂĄla rĹŻĹže Rosarium Uetersen

Růže Rosarium Uetersen je opravdu velice krásná, spolehlivá a také vzrůstná. Nejsnadnější konstrukcí jsou asi tři dlouhé tyče; nahoře svázané. Promyšleně se mi jeví i tyče kolmo do kruhu umístěné (občas spojované). V zadní části se pak asi dvě vynechají. Tudy se dá dobře proniknout dovnitř při řezu i vyvazování. Pokud to místo dovolí, dá se jako pnoucí vysoko vyvazovat k obvyklé opoře nebo udělat bránu. Barva konstrukce by měla být nevtíravá. Tedy světle šedá, světle hnědá, světle zelená, bílá. Na slunci se nesmí moc přehřívat.

HendrychovĂĄ 1.4.2011 10:44

výběr sadové růže

Poraďte prosím, s výběrem sadové růže do 500 m n.m.. Představuji si ji jako velký kompaktní samonosný keř, cca 150 cm, pokud možno remontující, plný nebo poloplný květ (ne bílý a žlutý) nemusí vonět.
Mám Rosarium Uetersen, ale každoročně letorosty zmrznou, čímž se mi nedaří vypěstovat keř. Předem děkuji za odpověď. Hendrychová

Jiří Žlebčík 4.4.2011 19:19

Re: výběr sadové růže

V této nadmořské výšce hodně záleží na výběru místa, které by nemělo být vystaveno větrům. Vlastně všechny uvedené podmínky splňuje česká, velmi otužilá, růžově kvetoucí sadová růže Milevsko; má vzrůst spíše bochníkovitý, pevně rostoucí výhony, občas i opakuje květ.

Anna Němcová 15.2.2010 10:16

růže v květináči

Dobrý den,chci se zeptat, zda by bylo možné pěstovat růži Rosarium Uetersen v květináči na balkoně a jaké podmínky by musely být dodrženy (také jaký by měl být květináč ?). Pěstuji tyto růže i na zahradě.Nevím ale co v květináči, zda se pouštět do takového experimentu. Děkuje a zdraví Anna

Jiří Žlebčík 15.2.2010 17:41

Re: růže v květináči

Růže Rosarium Uetersen je docela vzrůstná. Na balkon v pravém slova smyslu (vystupující do prostoru), bych ji doporučoval jen v tom případě, pokud by bylo místo chráněno třeba nedalekou další budovou, aby růže příliš netrpěla větrem. Jiná situace nastane u lodžie, kde je východně nebo západně orientovaná boční stěna vhodná. Vysadit do kvalitního zahradního kompostu (třeba i koupeného substrátu). Na zimu přisypat kompost a nádobu vždy obalit netkanou textilií nebo polystyrénem. Výhovy průběžně poctivě vyvazovat k opoře. Hnojit plným hnojivem do půdy brzo na jaře, pak asi do července je vhodné přihnojovat na list. Pochopitelně pravidelně zalévat a odstraňovat celá odkvetlá květenství. Z chorob lze očekávat padlí; ze škůdců mšice a svilušky. Při výsadbě použít nádobu o průměru alespoň 25 cm; pak v předjaří podle potřeby přesazovat do větší. Možná by byl pěkný a vhodný i hranatý tvar. Nezapomenout na otvory (i dole z boku), drenáž a misku.

Zdenka Ĺ evcovĂĄ 15.9.2009 15:06

pnoucĂ­ rĹŻĹže

Prosím doporučit ke zdi chaty krásnou popínavku maximálně okolo 2,5m vysokou, opakovaně kvetoucí, odolnou, pokud možno rychleji rostoucí, příjemně středně vonící, barvu květů kromě bílé. Koupit ji raději v zahradnictví, než-li v Hornbachu apod.?
Děkuji.

Jiří Žlebčík 17.9.2009 06:16

Re: pnoucĂ­ rĹŻĹže

Nejprve pár slov k výsadbě. U zdi budovy bývá sucho, kousek dál zakapává. Je tedy dobře sázet tak půl metru od zdi. Konstrukce nejlepší dřevěná, nepříliš hustá. Růže musí mít dostatek místa, aby se dala vějířovitě rozvést (tím se i omezí výška). Odrůdy bílé i žluté a světle růžové jsou nevýrazné. Dají se doporučit třeba.
RĹŻĹžovĂĄ: Rosarium Uetersen, Campanile
Červená: Sympathie, Santana, Parkdirektor Riggers, Copacabana, Dortmund (prázdná)
Hledejte ve školkách podle kontaktů v tomto přehledu. Mnoho zdaru.

NAVRCHOLU.cz